Цільовий кредит: що це таке, як він працює і кому буде корисний?
Цільові кредити сьогодні набувають все більшої популярності, тому варто почитати про них....
«Чорний список» боржників – це скоріше умовне поняття, яким послуговуються працівники фінансових установ на позначення певної категорії недобросовісних позичальників. Законом України не передбачено існування жодних подібних списків. Усі дані про фінансове благополуччя та кредитний досвід позичальника вносяться до єдиної бази кредитних історій. Серед таких баз найпопулярнішими є:
Усі банки та МФО мають доступ до цієї інформації і на її основі ухвалюють рішення про видачу позики або відмову у кредитуванні конкретній особі.
До умовного «чорного списку» потрапляють позичальники, які регулярно отримують штрафи за несвоєчасну виплату відсотків по кредиту або за повне ігнорування своїх зобов’язань, передбачених кредитним договором. Цей список складають для внутрішнього користування служби безпеки певних фінансових установ.
Чорний список боржників за кредитами – це список осіб, які мають заборгованості перед банками або іншими фінансовими установами з приводу погашення кредитів. Цей список зазвичай складається з даних про боржника, його ідентифікаційних даних, кількості заборгованості та інших важливих даних. Боржники, які потрапили до чорного списку, можуть мати складнощі з отриманням нових кредитів або позик, оскільки фінансові установи перевіряють історію кредитування клієнта перед видачею нової позики.
Потрапити до ЧС можна у тому разі, якщо клієнт ігнорує вимоги кредитора повернути позику та уникає контакту з працівниками організації, що видала кредит на картку чи готівкові кошти.
Банки та МФО до такого списку дуже рідко вносять позичальників, що мають незначні прострочення по кредиту чи інші труднощі, які виникають у період користування позикою.
Чорний список містить у собі персональні дані позичальника:
Якщо клієнт банку чи МФО опинився у такій базі, його шанси на схвалення наступної грошової позики близькі до нуля. Але не безнадійні! Чорний список – не вирок, а лише тимчасова неприємність. Вибратися зі списку персон нон і виправити ситуацію можливо – про це ми детально розкажемо нижче у статті.
Неважливо з якого населеного пункту і до якого банку чи МФО ви звертаєтесь по фінансову допомогу, адже база неплатників єдина для всіх фінустанов. Тому невдалий кредитний досвід клієнта буде переслідувати його скрізь, куди він захоче подати заявку на позику.
Серед причин потрапляння до чорного списку виділяють:
Перевірити чи не занесені ви до списку персон нон ґрата будь-якої з фінансових установ можна так:
Якщо терміново потрібні гроші в борг на карту, мікрокредитні компанії майже завжди виручають у таких ситуаціях. Лояльні умови, цілодобове онлайн обслуговування без вихідних та відсутність необхідності у довідках – усе це робить МФО такими популярними серед позичальників.
Проте не варто розраховувати на схвалення заявки, якщо у вас відкрита заборгованість по кредиту в іншому банку чи мікрофінансовій організації. Є великий ризик, що такий неблагонадійний позичальник відмовиться від своїх зобов’язань по кредитному договору і компанія ризикує зазнати збитків.
Варто пам’ятати, що чорний список – це не пожиттєвий вирок. Ситуацію можна взяти під контроль і виправити своє невдале кредитне минуле. Для врегулювання проблеми є кілька сценаріїв:
Застосування на практиці будь-якого з цих пунктів свідчитиме про позичальника з позитивного боку, як про людину, яка прагне виправити ситуацію і повернути собі добре ім’я.
Звісно, це не гарантує швидкої реанімації вашої репутації і банки не ставатимуть в чергу на видачу вам нової позики. Ефект з покращення кредитного рейтингу буде відчутний лише через деякий час.
А щоб пришвидшити цей час і не згаяти його марно, скористайтеся курсом фінансової грамотності від Scorector. Уже понад 80 тисяч українців оцінили його ефективність та повернули собі позитивний кредитний рейтинг, який дає змогу користуватися усіма вигодами мікрокредитування.
Хочете навчитися грамотно розпоряджатися власними фінансами і паралельно покращувати свою кредитну історію? Scorector має для вас чудову пропозицію! Наш сервіс забезпечить вас необхідними інструментами та матеріалами, які гарантовано допоможуть виправити помилки невдалого досвіду кредитування.
Знову стати благонадійним позичальником за короткий термін цілком можливо з курсом Scorector. У цьому переконалися десятки тисяч українців, які отримали позику в загальній сумі на 92 млн гривень.
До чорного списку все-таки краще не доводити справу, намагатися вчасно вносити платежі, не намагатися обманути банк і слідувати усім зобов’язанням кредитного договору. Якщо з певних причин у вас виникли труднощі з поверненням боргу, зв’яжіться зі службою підтримки МФО і спробуйте врегулювати ситуацію. Можливо, знайдеться рішення, яке влаштує обидві сторони.
Якщо ви виявили себе у списках неблагонадійних позичальників, не гайте часу і не чекайте дива – мерщій виправляти ситуацію! Курс фінансової грамотності Scorector вам у поміч.
Фахівці сервісу допоможуть розібратися у проблемі, підберуть кредитора, який погодиться видати позику, і посприяють тому, аби ви якнайшвидше стали кредитоспроможним позичальником.
Знайшовши своє ім’я у ЧС люди часто впадають у відчай та паніку. До них приходить розуміння, що більше жодна фінансова установа не захоче мати з ними справ. Виникає безліч запитань: наскільки ситуація критична, як виплутатися і хто допоможе скоригувати негативний досвід кредитування?
Чорний список - це перелік клієнтів банку чи МФО, які не виконували свої зобов'язання з повернення боргу, що виражається у простроченому погашенні платежів, штрафах за прострочення, шахрайстві з підробними документами та інше. Такий перелік унеможливлює отримання нових кредитів або позик у цієї установи.
Потрапити до чорного списку можна через неправильне користування позикою, ігнорування сплати відсотків або повної відмови від сплати заборгованості перед кредитором, шахрайство з підробними документами та інше.
У разі потрапляння до чорного списку слід звернутися до фахівців сервісу Scorector. Вони зможуть допомогти вам витягти з боргової ями та виправити помилки минулого.