Цільовий кредит: що це таке, як він працює і кому буде корисний?
Цільові кредити сьогодні набувають все більшої популярності, тому варто почитати про них....
Безготівковий розрахунок в сучасному суспільстві стає все більш популярним. В наш час майже всі покоління знаходять в користані з кредитних карт свої переваги. Все більш молоде покоління забуває що таке користуватися готівкою, а старше покоління переходить на отримування пенсії та ії зберігання на карті.
Але далі залишається актуальна тема правильного використання – більшість швидко стає на слизький шлях і починає допускати різноманітні помилки, за які доводиться платити. Причому, як в переносному сенсі, так і в прямому. Тому зараз ми розповімо вам про деякі найбільш поширені проблеми кредитних карток і про те, як їх уникати.
Щомісяця не забувайте звіряти виписки від банку про суму боргу. Багато хто ігнорує це, але це важливий крок в тому, щоб уникнути нарахувань відсотків. Відсотки за кредитом нівелюють всі бонуси і переваги кредитної картки*, залишаючи вас в мінусі. Найліпшим розв’язанням є контрулювати коли закінчується пільговий період та сплатити потрібну суму до його закінчення.
Що таке кредитна картка?
*Кредитна картка – це пластикова картка, що надається банком або іншою фінансовою установою, яка дає можливість її власнику отримувати кредитні кошти до певної суми. Кредитна картка має ліміт кредитування, який встановлюється власником картки та банком. Власник картки може користуватись кредитом у межах цього ліміту, використовуючи картку для здійснення покупок, оплати послуг, онлайн-платежів тощо. Кредитна картка також може мати додаткові функції, наприклад, збір бонусних балів за використання картки, знижки на певні товари або послуги, страхування покупок тощо. Однак користувач кредитної картки повинен пам’ятати, що заборгованість по кредиту потрібно буде сплатити з відсотками, тому важливо користуватись кредитною карткою розумно та відповідально.
Утримувати залишок по кредиту в пам’яті – не дуже зручна стратегія. Адже завжди можуть виникнути несанкціоновані виплати, або банк в односторонньому порядку може знизити ваш кредитний ліміт. Тому заведіть звичку регулярно перевіряти залишок коштів на своєму рахунку.
Тут все просто – дебетові картки потрібно використовувати для оплати повсякденних покупок, а кредитні – тільки в екстрених ситуаціях або тоді, коли ви можете собі дозволити швидко погасити витрачене.
Щоб було простіше: дебет – це те, що ви реально маєте. І його зменшення нічим вам не зашкодить. Зменшення ж кредитних коштів призводить до зростання наступних виплат за кредитом, чого краще не допускати.
Ви повинні розуміти, які додаткові витрати тягне за собою будь-яка кредитна картка. Що потрібно знати, це точну величину виплат на даний конкретний момент. А вона може істотно відрізнятися від того, що ви сплатили, наприклад, в минулому місяці. Отже мінімальні виплати по набігаючим відсоткам чреваті тим, що ви прогавите момент, коли їхні величини значно зростуть. Та й таким чином набагато складніше буде погасити кредит.
Якщо ви не можете самостійно контролювати час оплати, заведіть собі нагадування або спробуйте скористатися автоматизованими алгоритмами. З їхньою допомогою можна встановити точний час і розмір щомісячних, наприклад, виплат. Це дозволить вам не боятися прострочення платежів і збільшення рахунків. Тільки не забувайте періодично перевіряти, скільки саме потрібно буде сплатити в конкретно цьому місяці.
Це тільки здається, що переказ коштів з однієї кредитної картки на іншу, де підходить термін перевірки балансу, є хорошою ідеєю. Так, банки можуть пропонувати вам вигідні умови або акції для цього, але не забувайте, що з вас практично завжди будуть брати деяку комісію. А якщо емітент картки дізнається про вашу стратегію, то може відмовити вам в отриманні пільгових ставок або навіть відхилити заявку на черговий кредит.
Це, мабуть, найдорожча операція з кредитними картками. Ще й з найвищою процентною ставкою. Крім того, від вас може знадобитися погашати зняті кошти внесенням готівки. Отже якщо у вас є така звичка – постарайтеся якомога швидше її позбутися, інакше ваші витрати сильно зростуть.
Навіть якщо у них вигідні процентні ставки, бонуси або акції. Чим більше у вас кредитних карток і заявок на їх отримання, тим менш стабільною буде ваша кредитна історія. А це означає, що банки почнуть частіше вам відмовляти і пропонувати менш вигідні умови кредитування.
Головна проблема кредитних карток – вони створюють враження, що у вас купа грошей, котрі ви можете витрачати так, як вам заманеться. І якщо ви схильні до імпульсивних покупок, то це вам однозначно зашкодить. Тому намагайтеся двічі, а то й тричі, обмірковувати необхідність кожного придбання. Чи дійсно ви можете це собі дозволити? Чи так сильно воно вам потрібне для життя? Не варто постійно йти на поводі в своїх бажань.
Памятайте, купівля товару за допомогою кредитної картки – це останній вихід з положення.
Тут все просто – якщо ваші картки не використовуються занадто довго, то банк може просто їх заблокувати. Йдеться про декілька місяців простою. Крім того, таке блокування негативно відіб’ється на вашому кредитному рейтингу. Особливо часто з цією проблемою стикаються ті, хто часто бере нові кредити в різних банках. Не слід забувати, що кредитна історія – це загальнодоступна річ, і про всі її зміни дізнаються всі, кого це стосується.
Кредитна картка є досить зручним фінансовим інструментом, котрий дозволяє вийти за рамки стандартної заробітної платні та зробити своє життя значно комфортнішим. А чим вам краще живеться, тим вище ваша продуктивність і тим простіше вам буде розібратися з узятим кредитом. Саме так цей інструмент і треба розглядати – тоді ризик того, що ви з його допомогою собі нашкодите, буде мінімальним.
Щомісяця в повному обсязі виплачує борг по кредитній карті, не допускаючи нарахування відсотків.
Ні в якому разі не переводити кредитні кошти, а також не знімати готівкою – за них нараховують великі відсотки.
Вартість купівель не повинна перевищувати суму грошей у вашому розпорядженні.
Обов’язково контролюйте витрачені гроші, а також залишок по карті перед наступною покупкою.